A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Солотвинська школа мистецтв Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області

Біографія Солотвинської ДШМ

Здавна  багатьох цікавить питання про історію створення музичної школи в с.Солотвино.

Цей культурний заклад з'явився по  закінченні Великої Вітчизняної Війни. Це був перший заклад культури серед сільських шкіл на Закарпатті. За свідченнями очевидців відкриття школи відбулося 1 жовтня 1946 року. Спочатку навчання проводилося на приватній основі, але дуже скоро школа стала державною власністю. Організаторські завдання взяли на себе активні аматори Андрійчук – директор Солотвинської середньої школи і М.Мокану – викладач скрипки, який повернувся після війни з м. Коложвар (Клуж). Важким завданням було знайти приміщення для школи. Але це вдалося і вже багато років ця будівля є основною для проведення занять.

Про будівлю відомо, що вона була збудована лікарем-євреєм на ім'я Шол Петер у 30-х роках 20 сторіччя, і була на ті часи ще порівнянно новою. Будинок було зведено для проживання своєї сім'ї, а також для прийому та лікування хворих . За планом будівля складалася з чотирьох кімнат, просторної кімнати  для прийому хворих, ванної кімнати, кухні, комори, кімнати для прислуги та величезного фойє. Тому там було досить багато місця для створення музичної школи. Під час Великої Вітчизняної Війни лікар із сім'єю виїхали за кордон і будівля деякий час не використовувалась .

Варто пам'ятати про те, що у 60-х роках 20 ст. з великою наснагою і компетентністю очолював школу  Іштван Арпа. Його величезною мрією було створити для школи невелику концертну залу. І свій задум він все-таки здійснив. Державою на ці роботи коштів виділено не було, тому все це було зроблено на власному ентузіазмі.  Було розібрано стіну між двома суміжними кімнатами на першому поверсі. За допомогою інженерів Солотвинського солерудника було вирішено і проблему просідання даху.

Коцертну залу було збудовано, розпочалась бурхлива діяльність музичної школи. Багато чудових та масштабних концертів було проведено в стінах цієї зали, яка, до речі, використовується і в наші часи.

Іштван  Арпа був директором, який віддано любив  свою роботу, школу, намагаючись  не відставати від сучасних  нових ідей та  вкладав в них всю свою душу.

Багато талановитих і самовідданних людей очолювало Солотвинську музичну школу. Серед них : Тернуська Е.В., Герег К.А., Мокану Д.В., Фейір Б.Б., Кубан М.Ф.

З 2003 року школа переформувалася з музичної школи у школу мистецтв. Окрім музичних дисциплін з'явились такі, як образотворче мистецтво та хореографія. В цьому ж році школу очолила Вайнагі Єва Костянтинівна -  активна, енергійна людина, дуже віддана своїй роботі. За роки її керівництва закладом  розпочався новий етап творчого зростання і активної діяльності школи, учні школи успішно виступають не тільки в області, а й за кордоном. Все більше вихованців закладу вирішують пов'язати своє майбутнє життя з мистецтвом і вступають до вищих мистецьких закладів.

Контингент школи складає 240 учнів. Навчальний процес здійснюють  18 професійних викладачів на 6 відділах: відділ фортепіано, оркестровий відділ (струнно-смичкові інструменти, духові інструменти), відділ народних інструментів (акордеон, гітара, цимбали, цитра, бандура), музично-теоретичний відділ (сольфеджіо, музична література, хор, вокал, теорія музики), відділ хореографії та образотворчого мистецтва.

Учні школи мають двічі на тиждень заняття з фаху, два уроки з музичної літератури, один з сольфеджіо та один з хору. З образотворчого мистецтва учні навчаються таким видам, як рисунок, живопис, композиція, предмет за вибором. На уроках хореографії діти вивчають  народні, класичні, сучасні танці. Двічі на рік учень має здати академконцерт, технічний залік, контрольні уроки з музично-теоретичних дисциплін. По завершенні навчання випускники школи  здають випускні іспити. 

Щороку наші учні систематично беруть участь і займають призові місця у районних та обласних конкурсах виконавської майстерності та конкурсах учнівських  ансамблів, у Міжнародних конкурсах. Також викладачі та учні постійно займаються концертною діяльністю не тільки в рамках нашої школи та селища, а й в районі, області та за кордоном.

В 2012-2013 навчальному році викладачі та учні школи брали участь у Проекті за підтримки Міжнародного Гранту між країнами Румунією та Україною на тему : “Традиції мистецтва. Взірець неформального навчання в Румунії та Україні.”

З роками кількість викладачів та контингент учнів зростали.  Приміщення школи не було пристосовано вмістити таку кількість людей. Неодноразово будувались плани для розширення будівлі школи, але за недостатністю коштів ці плани здійснені не були.

І лише починаючи з 2009 року нарешті розпочалась, а в 2019 році закінчилась  реконструкція Солотвинської дитячої школи мистецтв. Було добудовано до старого приміщення новий корпус, в якому  на першому поверсі розташована велика концертна зала, на другому – класи  для індивідуальних занять та хореографічна зала. Була нарешті вирішена проблема із протіканням старого даху будівлі. Було зведено новий сучасний дах.

А талановиті викладачі на чолі з толерантним та мудрим керівником і надалі віддаватимуть всі свої професійні знання і уміння, всю свою душу для найголовнішого  в професії викладача – для своїх учнів.

Єва Костянтинівна Вайнагі — директор Солотвинської дитячої школи мистецтв. Цей культурний заклад з'явився по  закінченні Великої Вітчизняної Війни. Це був перший заклад культури серед сільських шкіл на Закарпатті. За свідченнями очевидців відкриття школи відбулося 1 жовтня 1946 року.

З 2003 року школа переформувалася з музичної школи у школу мистецтв. Окрім музичних дисциплін з'явились такі, як образотворче мистецтво та хореографія. В цьому ж році школу очолила Вайнагі Єва Костянтинівна -  активна, енергійна людина, дуже віддана своїй роботі. За роки її керівництва закладом  розпочався новий етап творчого зростання і активної діяльності школи, учні школи успішно виступають не тільки в області, а й за кордоном, беруть участь у великій кількості різноманітних конкурсів, як районних, обласних так і міжнародних, де виборюють призові місця. Єва Костянтинівна дбає про постійне підвищення кваліфікації викладачів школи, і тому підтримує зв”язок з    іноземними  колегами, організовує виїзди викладачів за кордон з метою обміну досвідом роботи, зокрема в Угорщину та Румунію.  Все більше вихованців закладу вирішують пов'язати своє майбутнє життя з мистецтвом і вступають до вищих мистецьких закладів.

Не один рік Єва Костянтинівна присвятила  мистецтву, викладанню музики дітям, багато її вихованців вирішили піти по музичній стежині. Вже десять років вона керує школою мистецтв. Колектив школи  дуже поважає та цінує Єву Костянтинівну як мудрого, досвідченого , об”єктивного   керівника, любить за чуйність, доброту та відповідальність. Вона завжди вміє підтримати у нелегкі хвилини життя не тільки як керівник,  але й як щира   людина, жінка з великим люблячим серцем.

До Вас звертається колектив Солотвинської дитячої школи мистецтв.

Солотвинська музична школа є першою музичною школою у сільській місцевості Закарпаття.

Цей культурний заклад з'явився по  закінченні Великої Вітчизняної Війни.  За свідченнями очевидців відкриття школи відбулося 1 жовтня 1946 року. Спочатку навчання проводилося на приватній основі, але дуже скоро школа стала державною власністю.

Про будівлю відомо, що вона була збудована  у 30-х роках ХХ сторіччя, і була на ті часи ще порівнянно новою.

З 2003 року школа переформувалася з музичної школи у школу мистецтв. Окрім музичних дисциплін з'явились такі, як образотворче мистецтво та хореографія.

Контингент школи складає 210 учнів. Навчальний процес здійснюють  24 професійних викладачі на 6 відділах: відділ фортепіано, оркестровий відділ (струнно-смичкові інструменти, духові інструменти), відділ народних інструментів (акордеон, гітара, цимбали, цитра, бандура), музично-теоретичний відділ (сольфеджіо, музична література, хор, вокал, теорія музики), відділ хореографії та образотворчого мистецтва.

Щороку наші учні систематично беруть участь і займають призові місця у районних та обласних конкурсах виконавської майстерності , конкурсах учнівських ансамблів, образотворчого мистецтва, хореографії у Міжнародних конкурсах: м.Бухарест, м.Сігет, м.Сату-Маре (Румунія), м.Київ (Музична олімпіада).  Також викладачі та учні постійно займаються концертною діяльністю не тільки в рамках нашої школи та селища, а й в районі, області та за кордоном. В 2012-2013 навчальному році викладачі та учні школи брали участь у Проекті за підтримки Міжнародного Гранту між країнами Румунією та Україною на тему : “Традиції мистецтва. Взірець неформального навчання в Румунії та Україні.”

З роками кількість викладачів та контингент учнів зростали.  Приміщення школи не було пристосовано вмістити таку кількість людей. Неодноразово будувались плани для розширення будівлі школи, у 70-ті роки  за часів Радянської влади  за допомоги батьків був закладений фундамент для розбудови школи.

Відновлення будівельних робіт розпочалося у 2009 році і на сьогодні припинено у зв’язку з відсутністю коштів.

Будова школи не приєднана  до водопостачання та водовідведення, відсутні туалети, прибиральні. Сходовий марш на другий поверх  має вигляд будівельного майданчика.

З великою надією  звертаємось до Вас, сприяти фінансуванню щодо продовження зазначених робіт. Просимо Вас зробити усе можливе для наших дітей, вони вартують того,  щоб  навчатися у школі європейського рівня.

 

З повагою,

Директор  Солотвинської ДШМ                                     Вайнагі Є.К.             

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень